Jak przestać księżniczkować?

Charlotte

Moja wcześniejsza historia nasuwa pewne ważne wnioski. Oto pięć porad, jak nie zginąć w morzu adoratorów, znaleźć tego jedynego i przestać w końcu księżniczkować:

  1. Nie kłam

Kłamstwo, kłamstewko – przeciwieństwo prawdy. Uwierzcie, że jak zaczniecie od małych przekrętów czy zatajania prawdziwej wersji zdarzeń, będzie jeszcze gorzej. Przyrównuję to zwykle do gry zręcznościowo-umysłowej – Jengi. W życiu również układamy takie swoje klocki, coś próbujemy stworzyć. Prawda jest jak ta część, którą chcemy wyjąć ze środka budowli. Wszystko może nagle runąć w mgnieniu oka.

Poza tym, niejednokrotnie się przekonałam o tym, iż wszystko do nas wraca. Kłamiesz? I ty zostaniesz okłamany, tylko zaboli to po stokroć.

  1. Nie bądź księżniczką

Na zewnątrz zadufana w sobie, piękna, zadbana. Natomiast w środku roztrzaskana niczym cenna waza.  Nie buduj swojej wartości na ulotnych komplementach. Wychodzą z ust innych na potęgę, a w perspektywie całego twojego życia, giną gdzieś w obiegu.

Znajdź wartości w tym, co sprawia ci frajdę. Znajdź sens w człowieku, który cię kocha i będzie twoim lustrem najlepszych cech.

  1. Nie przebieraj

To nie jest żaden wybór misterów czy innych pajaców. Wprawdzie współczesny konsumpcjonizm dopadł również relacje międzyludzkie, więc można się domyślić jak to wszystko się kończy. Nie wiesz? To ja ci powiem. Przebierasz ludźmi jak ciuchami w sklepie. Za chwilę wszystko zostanie wyprzedane. A ty zostaniesz z niczym.

  1. Zajrzyj do słownika

Nie żartuję. Poszukaj w słowniku frazy pokora, przeczytaj, przeanalizuj i ogarnij się.

  1. Nie przeginaj

Wizerunek modelek instagramowych motywuje do katowania swojego ciała i życiowego reżimu? Daj na wstrzymanie, wyluzuj. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Ten jedyny pokocha ciebie całą. Nie przyciągnie go szminka znanej marki czy idealnie zakryte wory pod oczami.

 Zauroczy go wzrok, który stanowi twoją definicję.

4 myśli w temacie “Jak przestać księżniczkować?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s