Kim chcesz zostać w przyszłości? Czyli o perspektywach małej mnie

Niejednokrotnie od dzieci można usłyszeć odpowiedź na pytanie: „Kim chcesz zostać w przyszłości?”

Zazwyczaj są to wysokiej rangi zawody. Choć bywa różnie. Usłyszeć można wtedy: policjantem, astronautą, kosmetyczką, super bohaterem, aktorką… etc.

Czytałam gdzieś, że to właśnie w okresie dzieciństwa kształtują się już nasze predyspozycje zawodowe. Sama deklaracja tego, co się chce robić, kim się chce być, stanowi pewien fundament kariery.

Osobiście nie do końca wiedziałam, czego pragnę. Z moich ust padały różne zawody. Był nacisk na dziennikarkę – bo przecież to takie ekscytujące móc tyle gadać, w dodatku być w centrum uwagi, no niebo. Potem przeszłam okres aktorki, gdzie znów stawiałam się w świetle reflektorów. Reasumując – chciałam błyszczeć, niezależnie od predyspozycji. Kiedyś nawet chodziłam z dziennikiem, udawałam, że jestem nauczycielką. Ponownie w punkcie centralnym. A następnie przyszedł okres liceum i już nie wiedziałam nic. Zupełna pustka w głowie. Czy to program nauczania? Czy może masa reform? A może schemat, który wbijają w głowę niczym mantrę?

Ze wspomnień jedynie wiem, że kochałam ludzi, byłam gwiazdką własnego show. Nieco mniejsza, przebojowa ja, zawsze majstrowałam coś w warsztacie dziadka. Musiałam być twórcą, zatem pragnęłam, aby wszystko było tak, jak tego chciałam.

Jesienne dni często przywodzą mi na myśl tamte czasy. Zagłębiam się w nich, aby odkryć to, co zostało kiedyś zakopane i zapomniane. Potrzeba mi będzie lepszej łopaty do tego archeologicznego fenomenu mentalnego.

2 myśli w temacie “Kim chcesz zostać w przyszłości? Czyli o perspektywach małej mnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s